O NAS

Przedszkole nr 330 „Pod Modrzewiem” istnieje od 1976 roku. W maju 2016 r. obchodziliśmy 40 lecie naszej placówki. Nasi pierwsi wychowankowie są już dorośli i oddają nam pod opiekę swoje dzieci. Często odwiedzają nas absolwenci, którzy z sentymentem wspominają przedszkolne czasy. Niektórzy z nich współpracują z nami, dzielą się swoimi sukcesami, zapraszają do swoich miejsc pracy.

Jesteśmy przedszkolem, zlokalizowanym w centrum Mokotowa, blisko ulicy Puławskiej i stacji metra Wilanowska. W pobliżu ulicznego zgiełku, a jednak w ciszy i spokoju!

Duży ogród z pięknymi, starymi modrzewiami otacza przedszkolny budynek. Sale w naszym przedszkolu są przestronne, doświetlone i przytulne. Oprócz tego mamy salę do ćwiczeń gimnastycznych, tańca i tych wszystkich zabaw, które wymagają większej przestrzeni.

Realizujemy programy autorskie i projekty innowacyjne. W ramach tych projektów nasze dzieci poznają elementy języka migowego, rozwijają kompetencje czytelnicze poprzez stały kontakt z książką w różnorodnych działaniach, odkrywają kulturę, zwyczaje, język kolegów z innych krajów, poznają świat wartości, takich jak: przyjaźń, szacunek, dobro, odwaga i mądrość.

Nasze przedszkole  współpracuje ze środowiskiem lokalnym: policją, strażą miejską, strażą pożarną, mokotowskim domem kultury, spółdzielnią mieszkaniową, wyższymi uczelniami, biblioteką, warszawskimi przedszkolami i szkołami, fundacjami….

Stawiamy na rodzinę: ściśle współpracujemy z rodzicami w procesie wychowawczym, wspólnie organizujemy szereg różnorodnych akcji, włączamy rodziców do realizacji naszych przedszkolnych projektów. Od kilku lat organizujemy Międzyprzedszkolny Rodzinny Konkurs Kolęd.

Stawiamy na zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci. Realizujemy projekty, zachęcające dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia. Dbamy o sprawność fizyczną i kondycję emocjonalną.

Nasza wykwalifikowana kadra wciąż rozwija swoje umiejętności, zdobywa nową wiedzę i doskonali warsztat pracy.