7 lutego - Światowy Dzień Głośnego Czytania

7.02 obchodzimy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Czytanie książek pomaga wspierać wszechstronny rozwój przedszkolaka – czytanie na głos rozwija nawet kilkumiesięczne niemowlęta! Regularne sięganie po książki nie tylko stwarza magiczną atmosferę bliskości, ale też przynosi szereg korzyści dla młodszych i starszych przedszkolaków. Oto niektóre z nich:

· Wspomaga naukę mówienia: Słuchając bogatego języka książek, dziecko wykorzystuje bogatsze słownictwo i tworzy bardziej złożone zdania.

· Poprawa koncentracji: Książka uczy skupienia uwagi na słowie i śledzenia narracji, co stanowi fundament późniejszej nauki.

· Rozwijanie wyobraźni: Opowieści otwierają przed dziećmi świat fantastyki, stymulując ich kreatywność i zdolność do tworzenia obrazów w umyśle.

· Rozwija empatię: Czytając książki dziecku może ono przeżywać różne emocje i doświadczenia, co pomaga mu w współodczuwaniu z innymi.

· Budowanie więzi: Głośne czytanie to czas tylko dla dziecka, pełen czułości i bliskości, zaspokajający jego fundamentalne potrzeby emocjonalne.

Więcej informacji na temat tego, jak czytanie na głos wspiera rozwój dzieci przedstawionych jest w poniższym poradniku: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/czytanie-dzieciom-na-glos