"Babciu, droga babciu" - Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować"

Dziadkowie w życiu małego dziecka są bardzo ważni. Dzieci bardzo często rozmawiają o swoich dziadkach i o tym, w jaki sposób lubią spędzać z nimi czas. 

Bardzo lubimy zabawy z kodowaniem. W naszych zabawach bardzo często pojawia się robot edukacyjny GeniBot, Photon, mata do kodowania, kolorowe kubeczki, kolorowe kartoniki…

Dlatego postanowiliśmy tym razem wykonać zadanie poświęcone babci i dziadkowi.

Nasze styczniowe zadanie „Babciu, droga babciu” polegało na ułożeniu na macie do kodowania takiego samego wzoru, jaki był widoczny na kartce. Jesteśmy bardzo dumni, bo udało nam się prawidłowo wykonać zadanie, czyli ułożyć serce z kwiatkami przeznaczone dla kogoś bardzo ważnego – dla Babci i Dziadka. W zabawie rozwijaliśmy logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, ćwiczyliśmy orientację przestrzenną, spostrzegawczość wzrokową oraz uczyliśmy się współpracy i cierpliwego oczekiwania na swoją kolej.

Już nie możemy doczekać się kolejnych zabaw z kodowaniem, tym razem z GeniBotem.