,,Bajkowa Wyprawa" z ,,Księżniczką na ziarenku grochu"

W ramach projektu edukacyjnego ,,Bajkowa Wyprawa” poznaliśmy historię ,,Księżniczki na ziarenku grochu”. Aktywnie słuchaliśmy czytanej przez naszą panią opowieści i układaliśmy ziarenka grochu we wskazanych miejscach. Ćwiczyliśmy przy tym orientację na kartce papieru oraz znajomość stosunków przestrzennych ( na, pod, w, obok, nad). Woreczki wypełnione ziarenkami grochu zamieniliśmy w mini poduszeczki i wykorzystaliśmy w zabawie ruchowej. Było śmiesznie! W bajce, niepozorna dziewczynka zapukała do bram królestwa, które otworzyła królowa. My również za pomocą kluczy otwieraliśmy kłódki i sprawdzaliśmy, kto się pod nimi kryje. Musieliśmy dopasować takie same kształty do siebie. Na sam koniec wykonaliśmy pracę plastyczno- matematyczną. Z kolorowych pasków o różnej długości układaliśmy materace dla księżniczki, pod którymi ukryliśmy ziarenko grochu. Bardzo ważne było to, aby ułożyć paski w kolejności od najdłuższego do najkrótszego. Dziewczynki z naszej grupy postanowiły sprawdzić, czy może i one nie są prawdziwymi królewnami. Sprawdzały więc, czy wyczują ziarenko grochu wkładając je pod pufy na których siedziały. Jaki był tego efekt? Niech to pozostanie naszą grupową tajemnicą 🙂