Biedronki na tropie zdrowego odżywiania - awokado

W lutym nasz witaminowy trop prowadził przez wspólne zabawy dydaktyczne, ruchowe i kulinarne, w których główną rolę odgrywało AWOKADO!!! Zabawy rozpoczęliśmy od pogadanki o witaminach, które kryje w sobie ten zielony owoc. Mogliśmy przyjrzeć mu się z bliska. Zobaczyć jego skórkę, miąższ i pestkę. Wzięliśmy również udział w gimnastyce wykonując, zaproponowane przez chłopca przebranego za awokado, ćwiczenia ruchowe. Postanowiliśmy, że spróbujemy wyhodować w naszej sali awokado. Musimy być teraz bardzo cierpliwi i każdego dnia obserwować, czy z małej pesteczki nie wyrasta mała roślinka. Na koniec zamieniliśmy się w kucharzy i przygotowaliśmy zdrowy mus ,,czekoladowy”, mieszając ze sobą awokado, banana i odrobinę kakao. Wyszedł przepyszny i smakował jak nutella, a że jest od niej zdrowszy, to chyba musimy częściej przygotowywać go z rodzicami na domowy podwieczorek.