Biedronki na tropie zdrowego odżywiania- smakujemy grejpfruty

W naszej grupie realizujemy projekt edukacyjny ,,Na tropie zdrowego odżywiania”, którego głównym celem jest zachęcanie nas- dzieci- do jedzenia owoców i warzyw. W grudniu nasz witaminowy trop doprowadził nas do skrzyni z grejpfrutami. Przypominały nam trochę mandarynki i pomarańcze, ale zgodnie stwierdziliśmy,że są od nich zdecydowanie większe i cięższe – o czym każdy z nas mógł się przekonać, próbując podnieść grejpfruty do góry. Na ilustracjach oglądaliśmy drzewa, na którym rosną grejpfruty, a nasza pani opowiadała o witaminkach, które zyskujemy zajadając te owoce. Był również czas na degustację. Każdy mógł wycisnąć soczek grejpfrutowy do kubeczka i go skosztować. Taki przygotowany samodzielnie smakuje najlepiej!!! Koniecznie musimy przygotować go w domu z rodzicami.