Certyfikat ,,ZACZYTANE PRZEDSZKOLE"

Nasze Przedszkole otrzymało certyfikat „ZACZYTANE PRZEDSZKOLE”.

W okresie od października 2020r. do marca 2021r. realizowaliśmy zadania konkursowe przewidziane regulaminem Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytane Przedszkole”.

Koordynatorem konkursu była Beata Kostrupska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w realizację zadań konkursowych i tym samym przyczynili się do otrzymania certyfikatu.

Do zadań konkursowych należało m.in.:

1. Zorganizowanie „Rodzinnego Dnia Czytania Bajek”.

Chętni rodzice przesyłali zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia.

1. Wykonanie przez dzieci „Wielkiej Księgi Rodziny”.

W ramach realizacji tego zadania, dzieci z wielkim zapałem narysowały swoich członków rodziny. Na koniec została stworzona galeria prac dzieci, którą można było podziwiać w holu przedszkola.

1. Zorganizowanie księgarni/biblioteki.

Udział, już po raz szósty, w Wielkiej Zbiórce Książek „Zaczytani”

W ten sposób uczestniczyliśmy w tworzeniu nowych bibliotek w szpitalach.

1. Wykonanie książeczki ,,Moja wymarzona książka”.

W ramach tego zadania, został zorganizowany konkurs plastyczny ,,Moja wymarzona książka”. Do realizacji tego zadania konkursowego zaangażowani byli również rodzice naszych przedszkolaków. Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, inwencji twórczej dzieci, zachęcanie do wspólnej zabawy dzieci i rodziców, stworzenie możliwości prezentacji własnej twórczości.

W konkursie wzięły udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz ze swoimi rodzicami.

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej: dziecko projektowało okładkę książeczki, a rodzic opisywał treść.

Do konkursu zgłoszono 17 prac plastycznych. W ramach konkursu powstały książeczki:

3-4latki:

• Mikołaj „Podniebna przygoda biedronki”
  • Milena „Krasnoludki
  • Lila „Serduszko moje”
  • Dominika „Kicia Kocia zima”
  • Amelia „Świnka Peppa kosmitka do góry nogami”
  • Jaś „Samochody”

5-6latki:

• Karol „Encyklopedia dinozaurów”
  • Róża „Kotoduch ratuje ducha”
  • Zuzia „O duchach”
  • Natalia „Żabcia porwany piesek”
  • Antonina „Przygody Myszki Miki”
  • Hania „Magiczne serce”
  • Julia „Pszczółka i wiewiórka”
  • Natalia „Mała Syrenka”
  • Marianka „Przygody skarpetki Reginy”
  • Amelia „Przygody jednorożca Hemi”
  • Laura „Super przygody Superbohaterek”

Wszystkie książeczki znajdują się w naszej przedszkolnej biblioteczce i stanowią źródło inspiracji dla przedszkolaków.

1. Zorganizowanie przez przedszkolaków i ich rodziców „Domowego Dnia Postaci z Bajek”.

Do udziału w realizacji tego zadania, zaprosiliśmy również rodziców naszych przedszkolaków. Domowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie ulubionych bohaterów, którzy są częścią dzieciństwa. Bawią, uczą, często oswajają dziecięce lęki. Czasem stają się dla nas wzorem do naśladowania, innym razem pomagają odróżnić dobro od zła. Rodzice przesyłali zdjęcia z tego wydarzenia, na których pojawiły się: Elza z Krainy Lodu, Sowa Mądra Głowa, Pirat, Thor, Kotek, Trzy Świnki…                                      Rodzice również postanowili wziąć udział w zabawieJ

1. Zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza księgarza, drukarza i pisarza.
  2. Pozostałe zadania skierowane były do koordynatora konkursu:

Opracowanie programu rozwoju kompetencji czytelniczych dzieci przedszkolnych oraz udział w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym”.

Od kilku lat wdrażamy autorski program „Książka moim przyjacielem”- Beaty Kostrupskiej, we wszystkich grupach wiekowych, do którego świetnie wpisują się działania w ramach konkursu „Zaczytane Przedszkole”. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci poprzez różnorodne formy aktywności.

Niestety w tym roku, ze względu na panującą obecnie sytuację epidemiczną, wiele działań zostało zawieszonych.

Na podstawie sprawozdania i zdjęć przesłanych do Jury, organizatorzy konkursu oceniali wykonanie poszczególnych zadań. Wszystkie zadania zostały wykonane i ocenione na maksymalną ilość punktów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację zadań konkursowych i tym samym przyczynili się do otrzymania certyfikatuJ

certyfikat ZACZYTANE PRZEDSZKOLE