Czy wszystkie śmieci to śmieci?

Przywitała się z nami Pani Monika i powiedziała że przyjechała do nas z MPO. Odrazu zorientowaliśmy się że będziemy rozmawiać o śmieciach . Stało 5 pojemników. Pani opowiadała co należy wrzucać do każdego z pojemników. Do pojemnika z napisem papier wrzucamy każdy papier prócz mokrego i zatłuszczonego. Książki oddajemy lub sprzedajemy, nie tworzymy śmieci. Wiedzieliśmy że papier jest z drzewa. Jak wrzucimy właściwy papier do pojemnika to wtedy możemy go przetworzyć i nie musimy wycinać drzew które dają nam powietrze. 
Do pojemnika z napisem : Metale i tworzywa sztuczne wrzucamy: butelki plastikowe ( zgniecione, a nakrętki zbieramy i wrzucamy do serca), puszki metalowe i.tp. Dowiedzieliśmy się, że z zebranych 20 butelek może powstać bluza polarowa.
Do bio wrzucamy odpady organiczne.
Do pojemnika z napisem szkło oczywiście wrzucamy szklo- butelki, słoiki, ale nie potłuczone talerze. Do odpadów zmieszanych wrzucamy wszystko, czego nie mogliśmy wrzucić do czterech poprzednich pojemników. 
Jak już wszystko sobie przypomnieliśmy próbowaliśmy właściwie posegregować śmieci. Bardzo dobrze nam się to udało. W nagrodę każdy z nas otrzymał opakowanie torebek na bio odpady.