„Dokąd lecą ptaki?” - Wesoły Uniwersytet

15 września wzięliśmy udział w warsztatach, których tematem były ptaki. Oglądaliśmy prezentacje multimedialną, dzięki której dowiedzieliśmy się jak nazywają się ptaki, które mieszkają w Polsce, które z nich odlatują na zimę i dlaczego to robią. Dodatkowo mogliśmy zobaczyć jaja niektórych z tych ptaków i porównać ich wygląd. Na koniec zostaliśmy nagrodzeni drobnym upominkiem. To była świetna podróż po ptasiej krainie!

Oglądając prezentację multimedialną, poświęconą życiu ptaków, przedszkolaki dowiedziały się, które z tych zwierząt zostają na zimę w naszym kraju, a które odlatują w cieplejsze rejony ziemskiego globu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały i porównywały jaja bociana, jaskółki oraz jemiołuszki. Przedszkolaki miały również okazję do poznania ptasich przysmaków. To było fascynujące spotkanie!

           Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!