Dzień Dinozaura
To był niezwykle radosny dzień w naszym przedszkolu!!! Wspólnie świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Bawiliśmy się w zabawy ruchowe ,,Raz, dwa, trzy Tyranozaur patrzy” oraz ,,Uwaga! Dinozaur”. Ćwiczyliśmy nasz aparat artykulacyjny biorąc udział w ,,Gimnastyce buzi i języka z dinozaurami” z wykorzystaniem lusterek. Poznaliśmy wiele ciekawostek o życiu tych prehistorycznych gadów. Znamy wybrane dinozaury roślinożerne i mięsożerne, latające, pływające, poruszające się po lądzie. Wiemy, czym zajmują się paleontolodzy. Zamieniliśmy się w małych naukowców. Rozmawialiśmy o przyczynach wyginięcia dinozaurów i przeprowadziliśmy eksperyment ,,Wybuch wulkanu”. Złożyliśmy również dinozaury z papieru.
W naszej sali powstał ,,Dinozaurowy Kącik Zabaw”. Zgromadzone w nim zostały zabawki, książki, gry, pluszaki z motywem dinozaurów. Przez cały dzień chętnie do niego zaglądaliśmy.
Kolejny Dzień Dinozaura za rok. Nie możemy się doczekać!!!
