Dzień Dziewczynki

W dniu 11 października uroczyście obchodziliśmy Dzień dziewczynek.
Dziewczynki otrzymały odświętne czapeczki. My chłopcy wymyślaliśmy mile powitanie dla Nich. Mówiliśmy: ” Dobrze Cię widzieć”, ” Miło Cię widzieć”…
Później zaśpiewaliśmy dziewczynkom piosenkę, którą śpiewamy zawsze, gdy są czyjeś urodziny. Robiliśmy rakietę i składaliśmy dziewczynkom życzenia z okazji Ich święta. Później były wesołe zabawy z kolorową chustą. Powtarzaliśmy dni tygodnia do przodu i do tyłu, chowaliśmy pod chustę różne części ciała: prawą rękę, nogi, głowy. Pod chustą chowały się dziewczyny, które lubią bawić się z chłopcami ( schowały się wszystkie), a później chłopcy, którzy lubią bawić się z dziewczynkami ( też schowaliśmy się wszyscy).
Podczas zabawy z chustą i piłeczkami sprawdziliśmy, że jak robimy coś całą grupa to idzie nam to dużo lepiej i szybciej niż jak działamy sami.
Potem była szalona zabawa z dużą ilością pikeczek- musieliśmy jak najszybciej je zrzucić.
Na koniec dziewczynki otrzymały od nas pamiątkowe serduszka, a pani Magda przeczytała nam ciekawą książkę ” Narodziny księżniczki”. Układaliśmy również rymy do słowa „dziewczynki”.
To był bardzo ciekawy dzień