Dzień Jabłka

W środę 28 września świętowaliśmy Dzień Jabłka. Tego dnia przyszliśmy do przedszkola w strojach w kolorze czerwonym, a w naszej grupie nie zabrakło zabaw, w których główną rolę odgrywało jabłko. Biedroneczki obejrzały teatrzyk na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Entliczek- pętliczek”. Zapoczątkował on nasze rozmowy o różnych przetworach z jabłek oraz o mocy witamin, które kryją się w tym owocu. Biedronki wyruszyły również na poszukiwania ukrytych w sali kolorowych kopert, w których znajdowała się logopedyczna historyjka obrazkowa o zielonym robaczku. Dzięki niej ćwiczyliśmy nasze narządy artykulacyjne oraz kształtowaliśmy prawidłowy tor oddechowy. Następnie udaliśmy się do jesiennego sadu, w którym zbieraliśmy jabłuszka ( kolorowe pompony) do koszyków za pomocą specjalnych szczypiec. Zabawa przyniosła nam bardzo dużo frajdy ! Wzięliśmy również udział
w zabawie ruchowej „ Jabłuszka do koszyczka”, ćwicząc przy tym umiejętność tworzenia zbiorów dwu i trzyelementowych. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną „Jabłuszka pełne witamin” pracując w małych zespołach.
O Dniu Jabłka nie zapomniały również nasze kochane panie z kuchni, które na przedobiednią przekąskę przygotowały dla nas pieczone jabłuszka. To był pyszny i wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu.