Dzień Kota

W piątek 17 lutego świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Kota. To wyjątkowy dzień dla wszystkich kocich przyjaciół, a my Biedronki na pewno do nich należymy, gdyż często o kotkach rozmawiamy, bawimy się w kotki i mamy swoje „kocie” przytulanki. 
Nasze wspólne zabawy rozpoczęliśmy od wysłuchania niezwykłej bajki o „Kocie w butach”. To kolejna już opowieść,którą poznaliśmy w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Bajkowa wyprawa”. Byliśmy bardzo ciekawi jak potoczą się losy Kota i jego pana- Markiza. Odetchnęliśmy z ulgą,gdy okazało się, że bajka dobrze się skończyła. Po czytaniu przyszedł czas na: „kocią gimnastykę”, słuchanie ciekawostek o dzikich kotach, zabawę do piosenki „My jesteśmy kotki dwa” oraz dokarmianie myszkami naszego przedszkolnego kotka Mruczusia. W naszej sali pojawił się również kot-robot, który jeździł po specjalnych puzzlach. Ostatnią zabawą było memory, w czasie której poszukiwaliśmy odpowiedniej pary butów dla Kota z bajki. Nie było to łatwe zadanie, ale dzięki cierpliwości i naszej dobrej pamięci wzrokowej poradziliśmy sobie śpiewająco. To był radosny ,,koci dzień” w przedszkolu!