Dzień Pizzy w przedszkolu

W czwartek 9 lutego świętowaliśmy w naszym przedszkolu nietypowy dzień – Dzień Pizzy. Z tej okazji wzięliśmy udział w kliku zabawach, których głównym tematem była właśnie ta potrawa. Dowidzieliśmy się o niej wiele ciekawostek np. z jakiego kraju pochodzi, jaka jest najpopularniejsza pizza na świecie. Spróbowaliśmy „upiec” swoją pizzę, wykorzystując do tego chustę animacyjną. Nasze ciasto raz rosło, a raz opadało. Każdy kolor na chuście to również różne warzywa, które dodawaliśmy ( czasami zamieniając się pod chustą miejscami). Było śmiesznie! Na zakończenie była także praca plastyczna. Każdy z nas przygotował swój kawałek pizzy, dodając na niego wszystko to, co lubi.
Tego dnia nasze Panie z kuchni przygotowały dla nas niespodziankę! Mogliśmy zajadać się pizzą, którą Panie same upiekły. Była pyszna!