Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25 listopada nasi pluszowi przyjaciele obchodzili swoje święto – Dzień Pluszowego Misia. Postanowiliśmy ten dzień wyjątkowo uczcić. Przynieśliśmy do przedszkola nasze misowe maskotki. Każdy mógł opowiedzieć o swoim przyjacielu – powiedzieć jakie ma imię i pomachać do wszystkich. Zastanawialiśmy się, do czego potrzebne są nam misie. Oczywiście, że do przytulania, ściskania, do spania i całowania ! Nazywaliśmy emocje misiów na obrazkach – próbowaliśmy odgadnąć, dlaczego tak się czują. Oglądaliśmy prezentację multimedialną o znanych misiach występujących w książkach i bajkach dla dzieci. Znaliśmy Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, przyjaciela Maszy – Niedźwiedzia, misia Paddingtona. Dowiedzieliśmy się, że misie to przytulanki, a niedźwiedzie to prawdziwe zwierzęta. Zorganizowaliśmy dla naszych przytulanek  zabawę – tańczyliśmy z nimi do piosenek ,,Niedźwiadek” i ,,Mały miś pluszowy”. Obejrzeliśmy również film edukacyjny o historii powstania tego święta. Na pamiątkę tego dnia wykonaliśmy misia z rolki po papierze. A na zakończenie misiowych zabaw przygotowaliśmy mały poczęstunek, aby nie zabrakło nam siły na cały dzień. Smakowite misie znikały z naszych talerzyków bardzo szybko:-)  To był bardzo fajny dzień!