DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje misiowe maskotki. Każdy mógł opowiedzieć o swoim przyjacielu, przedstawić go pozostałym dzieciom. Miś, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać… 

 Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją do podsumowania realizowanego w naszej grupie projektu „Mój przyjaciel miś”, utrwaleniem zdobytych wiadomości o misiach i niedźwiedziach. Wiemy, że misie to przytulanki, a niedźwiedzie to prawdziwe zwierzęta. Wiemy, czym się różnią i gdzie można je spotkać, potrafimy odróżnić je na ilustracjach.  Tego dnia braliśmy udział w wielu muzycznych misiowych zabawach, misiowym torze sprawności, misiowym quizie…tańczyliśmy z misiami, śpiewaliśmy piosenki ,,Jadą, jadą misie”, „Ja jestem niedźwiadek”,,Mały miś” oraz wykonaliśmy balonowego misia. Oglądaliśmy prezentację multimedialną o znanych misiach występujących w książkach i bajkach dla dzieci, rozpoznaliśmy Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, przyjaciela Maszy – Niedźwiedzia. Obejrzeliśmy również film edukacyjny o historii powstania tego święta. Na zakończenie misiowych zabaw każdy przyjaciel misia otrzymał drobne upominki: medal oraz breloczek z misiem. 

To był wyjątkowy, misiowy dzień.