Dzień Pluszowego Misia 

Światowy Dzień Pluszowego Misia był obchodzony w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. W każdej grupie działo się coś ciekawego. U nas zaczęliśmy dzień piosenką „Pluszowy miś”, której uczyliśmy się na rytmice.

Później wymyślaliśmy zdrobnienia do słowa „Miś „. Pani Magda opowiadała nam różne ciekawostki o misiach, a później przypominaliśmy sobie jakie znamy misie z bajek. Okazało się, że jest ich dużo: Puchatek, Uszatek, Coralgol, Jogi, Gumisie, Mój Brat Niedźwiedź…
Okazało się też, że kiedyś było czasopismo dla dzieci „Miś”.
Potem rozwiązywaliśmy różne zadania. Wyszukiwaliśmy misie na ilustracjach z bajek, znajdowaliśmy dwie takie same zabawki na ilustracji oraz musieliśmy znaleźć drogę dziewczynki do misia w labiryncie. Musieliśmy mówić Pani Magdzie, gdzie ma rysować drogę ( prosto, w prawo, w lewo, w dół).
Na koniec dostaliśmy naklejki i kolorowanki z misiem . 
Po przerwie bawiliśmy się z misiami- sadzaliśmy je tam, gdzie mówiła pani- na krześle, pod krzesłem, przed krzesłem, po prawej i lewej stronie krzesła. Wszystkim to zadanie się udało.
Takie święta w przedszkolu bardzo nam się podobają.