Dzień warzyw i owoców

W piątek, 21 października obchodziliśmy Święto warzyw i owocow. Z tej okazji świetnie bawiliśmy się przy wierszach ” Na straganie” J. Brzechwy oraz „Owoce” K. Bednarek. Później przyniesione z kuchni skarby dzieliliśmy na zbiory: warzywa i owoce. Były tam takie warzywa jak: ogórek zielony, ogórek kiszony, rzodkiewka, kalarepa, papryka. Z owoców mieliśmy: jabłko, kiwi, banana, gruszkę, a nawet mango. Jak już posegregowaliśmy ten witaminowy bałagan pani przyniosła zaciemnione okulary i każdy z nas mógł je założyć i spróbować kawałka owocu lub warzywa i odgadnąć po smaku, co dostał do jedzenia.
Na koniec została najlepsza zabawa- ” Cudaki owocowo- warzywne” – stemplowaliśmy je owocami i warzywami właśnie. Od dziś wiszą w szatni. Ciekawe kto zgadnie czym stemplowana jest głowa, a czym brzuch, czy buty?