Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła mama Lili

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła mama Lili, która przeczytała nam ulubioną książkę Lili „ Wieloryb , który chciał więcej”.  Książka ta opowiada o Wielorybie, który samotnie przemierza głębiny oceanu i poszukuje wyjątkowego skarbu. Jednak bez względu na to, ile cennych przedmiotów zgromadzi i znajdzie, cały czas czuje niedosyt. Poszukuje, rozgląda się, zbiera, ale cały czas wie, że to nie jest TO COŚ, czego tak naprawdę szuka. 
Czy wieloryb zrozumie, że to przyjaźń, a nie zgromadzone rzeczy, sprawi, że jego serce zacznie śpiewać z radości.
Następnie wysłuchaliśmy opowiadania o „Wilku, który się zgubił”. Bajka opowiada o Wilczku, który jest silny i niezależny, jak każdy dorosły wilk. Wcale nie potrzebuje pomocy swojej rodziny i przyjaciół – cokolwiek by się nie działo, poradzi sobie ZUPEŁNIE SAM. 
Lecz kiedy gubi się w śniegu w chłodną arktyczną noc, uświadamia sobie, że czasami każdy potrzebuje pomocy swoich bliskich. Jest to historia o tym, że warto czasami dać sobie pomóc.
 Z ogromnym  zaciekawieniem słuchaliśmy  czytanych przez mamę Lili książek. 
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie za czytelnicze spotkanie. Mamy nadzieję na kolejne odwiedziny.
Zapraszamy wszystkich Rodziców do czytania dzieciom.