Historia ,,Brzydkiego kaczątka"

W pierwszym tygodniu marca rozmawialiśmy o teatrze i kinie. Wiemy, że teatr może przybierać różne formy. W naszym przedszkolu często jesteśmy świadkami teatrzyków pacynkowych, kukiełkowych czy sylwetowych. Na zajęciach mówiliśmy również o kinie niemym, a nasza sala zamieniła się w kino. Oglądaliśmy krótką niemą bajkę – w dodatku czarno-białą. Później tworzyliśmy czarno-białe kadry, malując klejem różne wzory na kartce i odbijając je w kaszy. Powstały kwiaty, serca, drzewa, ciekawe kształty. 
W ramach projektu ,,Bajkowa Wyprawa” obejrzeliśmy teatrzyk kamishibai pt. ,,Brzydkie kaczątko”. To bardzo pouczająca bajka. Długo rozmawialiśmy na jej temat. Później wzięliśmy udział w zabawie muzycznej ,,Orkiestra kaczątek – orkiestra łabędzi”. Na wskazany sygnał obrazkowy graliśmy na bębenkach i marakasach. Raz jedni, raz drudzy, a czasami wszyscy jednocześnie. Na dywanikach układaliśmy, we właściwej kolejności, obrazki przedstawiające cykl rozwojowy łabędzi. A na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną odbijając nasze dłonie i tworząc z nich przepiękne łabędzie.