Kodowanie i programowanie
Za nami kolejne zabawy z kodowania i programowania. Kwietniowe aktywności związane były z naszymi tygodniowym tematami. Wybraliśmy się na wiejskie podwórko, gdzie dokładnie doglądaliśmy zwierząt gospodarskich w zagrodach, utrwalając tym samym nazwy zwierząt i ich młodych oraz pomieszczeń gospodarskich. A z robotem ćwiczyliśmy orientację przestrzenną na płaszczyźnie- kierunki prawo/lewo.
Jak wiosna to muszą być kwiaty. Tablicę w naszej sali udekorowaliśmy naszymi pracami. Kolorowaliśmy elementy obrazka zgodnie z podanym kodem: symbol lub cyfra. Powstała wyjątkowo kolorowa rabatka z kwiatami.
Tuż przed majowymi świętami rozmawialiśmy o Polsce i Polakach, naszej stolicy, legendach, symbolach narodowych, ważnych miastach. Na macie do kodowania układaliśmy kolorowe kartoniki zwracając uwagę na figury geometryczne umieszczone na poszczególnych polach maty. Powstała biało-czerwona flaga – jeden z naszych symboli narodowych, który 2 maja obchodzi swój szczególny dzień.
