Kolorowe zabawy z kodowaniem

Luty upłynął nam na wielu ciekawych zabawach, wśród których nie mogło zabraknąć tych związanych z kodowaniem i programowaniem. Z okazji Walentynek wzięliśmy udział w zabawie ,,Kolorowy labirynt – walentynkowe serca”. Posługiwaliśmy się w niej mini-mapami, które prowadziły nas po polach z określonymi kolorami serc. Każdy mógł spróbować swoich sił i sprawdzić, czy nadaje się na przewodnika grupowych wycieczek!!!
Pod koniec miesiąca rozmawialiśmy o dinozaurach. To temat, który nas wyjątkowo zaciekawił. Pani przyniosła obiecanego – największego- robota edukacyjnego w przedszkolu i zamieniła go w dinozaura. Na macie ułożyliśmy kolorową wieżę z kubeczków, w którą nasz ,,dinozaur” musiał wjechać. Śmiechom nie było końca, a gdy okazało się, że robot potrafi powtórzyć po nas krótkie zwroty, frajdy było jeszcze więcej.