Kosmos - zajęcia z Wesołym Uniwersytetem

Na początku lutego do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał Wesoły Uniwersytet 🙂
Tym razem wzięliśmy udział w zajęciach o KOSMOSIE! Prowadzący opowiadali nam ciekawostki o planetach Układu Słonecznego, szczególnie o Ziemi i Marsie. Wspólnie wybraliśmy się na Marsa rakietą kosmiczną, którą sterował Wojtuś. Ach, cóż to była za podróż. Musieliśmy się bardzo mocno trzymać! Na zdjęciach i wyjątkowych filmach oglądaliśmy jak wygląda Mars. Dowiedzieliśmy się również, że wiemy o nim tak dużo dzięki pracującym na nim łazikom. Każdy z nas mógł wykazać się również wiedzą o Słońcu, gwiazdach i innych planetach. Pan i Pani przecierali oczy ze zdumienia, że tak dużo wiemy o naszej galaktyce – Drodze Mlecznej! W nagrodę otrzymaliśmy kolorowe naklejki. Było to bardzo ciekawe spotkanie. Czekamy na kolejne!