Międzynarodowy Dzień Kropki

W  czwartek 15 września świętowaliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki.
To wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i twórczej zabawy. Przedszkolaki  poznały  dziewczynkę
o imieniu Vashti, która dzięki jednej małej kropce odkryła w sobie wyjątkowy talent.  Wysłuchana historia stała się początkiem rozmowy o naszych talentach, których  mamy bardzo dużo. Dzieci wzięły również udział w „Kropkowej gimnastyce” wykonując ciekawe ćwiczenia gimnastyczne. Stworzyliśmy także „Kropkowe obrazy” –  za pomocą farb odbijanych na patyczkach i pomponach. Tworzyliśmy również kropkowe stroje, przyklejając na swoich ubrankach kolorowe kropki.
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować” pracowaliśmy
z aplikacją Quiver i ożywialiśmy zaprojektowane przez nas kropki.  To był wyjątkowy, kolorowy, twórczy i  kropkowy dzień.