Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W poniedziałek 7 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To wyjątkowe święto, bo któż z nas nie lubi bajek i bajkowych bohaterów. Na bajkowym balu w naszej grupie pojawiło się wielu znanych gości: superbohaterowie, księżniczki, wróżki, król, bajkowe zwierzątka… Był nawet Czerwony Kapturek i Strażak Sam. Na balu nie mogło zabraknąć wspólnych tańców. Korzystając z latającego, kolorowego dywanu przenieśliśmy się do wyjątkowej krainy, w której jak się później okazało, z bajek pouciekały bohaterowie i ich atrybuty. Musieliśmy je ponownie dopasować. Były również magiczne lusterka, na których wyświetlały się odpowiedzi na odgadywane przez nas zagadki. W czasie koncertu muzycznego słuchaliśmy różnorodnych melodii z bajek, które zostały zagrane na pianinie. Był motyw z „Dziadka do orzechów” i z bajki „Masza i Niedźwiedź”. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia każdy otrzymał pamiątkowy bajkowy balon . Jak my lubimy takie bajkowe dni w przedszkolu!!!