Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji w poniedziałek obchodziliśmy w naszym przedszkolu bardzo ważne święto- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.   Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u najmłodszych świadomości ich praw, uczenie poszanowania praw innych oraz radzenie sobie w sytuacjach, gdy ktoś je narusza.  Pani przeczytała nam bardzo ładny wiersz „O prawach dziecka”, a my staraliśmy się wskazać właściwą ilustrację do wymienionego prawa. Rozmawialiśmy również o tym, że mamy prawo mówić ,,NIE” w sytuacjach, które są dla nas niebezpieczne albo po prostu nie lubimy czegoś robić. Wiemy również, że mamy prawo uczyć się i bawić, dlatego tego dnia nie zabrakło zabaw, które wywoływały na naszych twarzach uśmiech – były śmieszne powitanki pod kolorową chustą, zabawy taneczne przy muzyce oraz wesoła gra z ogromną piłką. Na zakończenie każdy z nas otrzymał wyjątkową odznakę, która ma  przypominać wszystkim o naszym ważnym święcie!