Międzynarodowy Dzień Pustej Klasy

W piątek 10 czerwca starszaki z grupy „Sowy” przystąpiły do międzynarodowej akcji „Dzień Pustej Klasy” , która zachęca, aby w tym dniu zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu. „Sowy” ten dzień spędziły prawie w całości ( z przerwami na posiłki) w ogrodzie przedszkolnym, gdzie mogły wziąć udział w różnorodnych aktywnościach. Odbyły się: sportowe zmagania na torze przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, doświadczenie „Tęcza na talerzu”, malowanie farbami na folii pomiędzy drzewami, rysowanie kredą po chodniku. Po obiedzie starszaki wybrały się na odpoczynek na trawie, w czasie którego mogły posłuchać książki napisanej przez kolegów i koleżanki z grupy „Liski”. Nie zabrakło także małej przekąski w piknikowej formie. Pogoda dopisywała, a dzieci z radością brały udział w proponowanych zabawach .