Na tropie dinozaurów

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Była to świetna okazja, aby dowiedzieć się o tych gadach czegoś więcej. Dzień rozpoczęliśmy od pogadanki i zabawy z ilustracjami przy tablicy demonstracyjnej. Poznaliśmy różne nazwy dinozaurów. Dowiedzieliśmy się, które z nich były roślinożerne, a które mięsożerne. Na podstawie historyjki obrazkowej poznaliśmy zawód paleontologa, czyli osoby, która zajmuje się poszukiwaniem i badaniem skamieniałości. Tego dnia nie mogło zabraknąć „dinozaurowych” zabaw. Nasza sala zamieniła się w mini park jurajski. Każdy z nas mógł zamienić się w wybranego przez siebie dinozaura i pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód. Było czołganie się w tunelu, przejście po kamieniach, przeprawa przez rzekę, a także przedzieranie się przez ogromne liście i paprocie. Mogliśmy również sprawdzić jakie dinozaury wyklują się z liczbowych jaj. Rzucając na kostce odpowiednią liczbę oczek, pomagaliśmy małym dinozaurom wydostać się ze skorupy. Dinozaury były w różnych kolorach, które później musieliśmy odszukać w naszej sali. Znalezienie czegoś zielonego, czerwonego, żółtego, pomarańczowego, czarnego czy niebieskiego nie sprawiło nam trudności. Ćwiczyliśmy również nasz refleks w zabawie „Uważaj, nie rozbij jaja dinozaura”, przekazując sobie w rytm muzyki biały balonik. Na zakończenie, wykorzystując pompony i duże szczypce, karmiliśmy roślinożerne dinozaury owocami. Kolejny Dzień Dinozaura już za rok. Nie możemy się doczekać:-)