Nagroda w konkursie ,,Modelowanie narzędzi do polisensorycznego kodowania i programowania w przedszkolu"

Małymi kroczkami wchodzimy w świat kodowania i programowania. Wykorzystujemy do tego matę do kodowania, kolorowe kubeczki, a także narzędzia TIK. Dlatego z wielką radością zgłosiliśmy się- wspólnie z grupą ,,Biedronki”  – do udziału w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 317 ,,Smykolandia” . Naszym zadaniem było przygotowanie pomocy, którą będzie można wykorzystać w czasie zabawy z matą do kodowania. Postanowiliśmy przygotować sensoryczne krążki, które świetnie sprawdzą się w zabawach typu: sudoku, zbiory, memory czy rytmy. Dodatkowo będą pachnieć, wydawać dźwięki i będą w różnych fakturach! Pani Agatka i nasza pani Beatka przygotowały do krążków scenariusz zajęć. Na początku maja otrzymaliśmy wiadomość, że wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie otrzymały nagrody, drobne zestawy do kodowania oraz książkę z opisami wszystkich propozycji zajęć. Bardzo się cieszymy!