Nagroda w konkursie ,,Modelowanie narzędzi do polisensorycznego kodowania i programowania w przedszkolu"

Od października w naszej grupie realizujemy program ,,Uczymy Dzieci Programować”. Małymi krokami wchodzimy w świat kodowania i programowania. Wykorzystujemy do tego roboty, matę do kodowania, kubeczki, a także narzędzia TIK. Dlatego z wielką radością zgłosiliśmy się- wspólnie z grupą ,,Misie”- do udziału w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 317 ,,Smykolandia” . Naszym zadaniem było przygotowanie pomocy,którą będzie można wykorzystać w czasie zabawy z matą do kodowania. Postanowiliśmy przygotować sensoryczne krążki, które świetnie sprawdzą się w zabawach typu: sudoku, zbiory, memory czy rytmy. Dodatkowo będą pachnieć, wydawać dźwięki i będą w różnych fakturach! Okrągłe krążki wykleiliśmy: ziarnami kawy, gwiazdkami anyżu i goździkami.  W czasie pracy pachniało w całej sali! Pani Beatka i nasza pani Agatka przygotowały do krążków scenariusz zajęć. Na początku maja otrzymaliśmy wiadomość, że wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie otrzymały nagrody, drobne zestawy do kodowania oraz książkę z opisami wszystkich propozycji zajęć. Bardzo się cieszymy!