Nauczanie przez doświadczanie

To już kolejne spotkanie z Profesorem Labolkiem. 
powitał nas bardzo serdecznie, a my zauważyliśmy, że się nieco zmienił. Okazało się, że został odświeżony.
Wiemy dokładnie, że zajmuje się on eksperymentami i jest naukowcem. Opowiedział nam, że 4 dni temu wybuchł gdzieś wulkan. Oglądaliśmy model wulkanu, wiemy, że ma komin i krater i nim wypływa lawa. Wiedzieliśmy też o tym, że domy buduje się z daleka od wulkanów. To wszystko ze względów bezpieczeństwa.
Po opowieściach o wulkanach czekał nas jeszcze eksperyment. Dowiedzieliśmy się, że Pan kwas i Pani zasada się kłócą i wtedy wytwarza się gaz. W ten sposób zobaczyliśmy wybuch wulkanu.
Później dowiedzieliśmy się co nieco o gejzerach. Oglądaliśmy zdjęcia gejzerów. Są to takie dziury z wodą o temperaturze około 140 stopni. Lawa z wulkanu ma około 1400 stopni. W gejzerach wybucha para wodna co kilka godzin. Wulkany nie wybuchają tak często.
Na koniec były zagadki o wulkanach i gejzerach- wiedzieliśmy wszystko.