Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować"

W naszej grupie realizujemy Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować”. 

W czasie tych zajęć poznajemy świat kodowania i programowania, uczymy się poprzez zabawę. Poprzez naukę kodowania można rozwijać wiele umiejętności w twórczy i atrakcyjny dla dziecka sposób. 

Na początku listopada bawiliśmy się z kolorowymi kubeczkami i matą do kodowania. W czasie zdania „Kolorowe budowle” odtwarzaliśmy wieże zbudowane przez panią lub chętne dzieci. Ćwiczyliśmy cierpliwość, koordynację oko-ręka oraz utrwalaliśmy kolory. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu na macie do kodowania takiego samego wzoru, jaki był widoczny na karcie (flaga Polski). W zabawie tej utrwalaliśmy symbole naszego kraju, ćwiczyliśmy orientację na macie do kodowania, odczytywanie kodu i posługiwanie się nim, rozwijaliśmy umiejętność współpracy i cierpliwego czekania na swoją kolej. Już nie możemy doczekać się kolejnych zadań 🙂