Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Bajkowa wyprawa"

Wraz z początkiem listopada przystąpiliśmy do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Bajkowa wyprawa”. Będziemy słuchać i poznawać klasyczne bajki dla dzieci, a przy tym wykonywać ciekawe zadania, dobrze się bawiąc. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to pierwsza z poznanych przez nas bajek. Słuchaliśmy jej w dużym skupieniu, a gdy tylko pani wyczytała słowo „siedem” klaskaliśmy. Rozmawialiśmy o dobrych i złych bohaterach, ciesząc się,że Ci pierwsi zwyciężają. Dla siedmiu krasnoludków przygotowaliśmy w naszej sali wyjątkową ucztę. Najpierw dla każdego z nich ułożyliśmy nakrycie – talerzyk, kubeczek, łyżka, widelec i nóż. Wszystko tak, jak powinniśmy robić to w naszych domach. Następnie, korzystając z zabawkowej kuchni, ugotowaliśmy dla małych bohaterów mały poczęstunek. Na zakończenie każdy z nas wykonał pamiątkowe lustereczko, które wskazywało w naszej baśni najpiękniejszą osobę na świecie.