Poznajemy świat z Detektywem Labolkiem i Wesołym Uniwersytetem

W minionym tygodniu wiele się u nas działo!
Nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili Detektyw Labolek i Wesoły Uniwersytet.
Uwielbiamy takie naukowe spotkania z naszymi gośćmi. Dużo się na nich uczymy, śmiejemy i zachwycamy niezwykłymi ciekawostkami ze świata przyrody czy eksperymentami. Tym razem na zajęciach z Detektywem rozmawialiśmy o wulkanach i gejzerach. Dowiedzieliśmy się czym są, gdzie możemy je spotkać i jakie skutki dla ludzi powodują ich wybuchy. Przeprowadziliśmy również dwa eksperymenty: wybuch gejzeru i wulkanu. Oba nas bardzo zachwyciły!
Razem z Wesołym Uniwersytetem poznawaliśmy zwierzęta, które przechodzą metamorfozę: żabę, motyla, salamandrę czy biedronkę. Obejrzeliśmy wyjątkowe filmiki, na których mogliśmy zaobserwować m.in. jak gąsienica zamienia się w motyla. Z bliska mogliśmy również zobaczyć niezwykłą żabę – kumaka nizinnego, która na swoim brzuchu posiada pomarańczowe plamy odstraszające wroga. W czasie spotkania było dużo śmiechu, bo przecież ma to jak nauka na wesoło!