Projekt badawczy "Jabłko " - podsumowanie działań z pierwszego tygodnia

W poniedziałek 17 października rozpoczęliśmy realizację naszego pierwszego projektu badawczego. Przez najbliższe 3 tygodnie będziemy zdobywali nowe i ciekawe informacje o jabłku. Na samym początku zastanawialiśmy się z czym kojarzy się nam ” jabłko” . Nasze wszystkie pomysły, a było ich bardzo dużo, pani spisała na dużym plakacie,który zawisł w naszej sali. Do przedszkola przynieśliśmy również przedmioty i książki związane z jabłkami. Tym sposobem w naszej sali powstał „Kącik pełen jabłek „, który rozrasta się z każdym dniem . Korzystamy z niego bardzo często grając w jabłuszkowe gry, oglądając książeczki, manipulując sensorycznymi zabawkami w kształcie jabłka czy przebierając się za jabłuszka. Pani spisała również nasze pytania dotyczące jabłka , na które będziemy wspólnie szukali odpowiedzi. Poznaliśmy piosenkę „Małe czerwone jabłuszko” , do której świetnie bawiliśmy się tańcząc w parach. Każdy z nas wykonał również jabłuszka z plasteliny, które zdobią teraz przedszkolny korytarz. Jabłek nie zabrakło również w naszym owocowym koszyku 🙂 W kolejnym tygodniu czeka nas wiele ciekawych działań. Będzie to wspaniała zabawa!