Projekt ,,Bajkowa wyprawa" - spotkanie z syrenką Arielką

W październiku rozpoczęliśmy II edycję ogólnopolskiego projektu ,,Bajkowa wyprawa”. W każdym miesiącu będziemy poznawali klasyczne bajki i baśnie, rewelacyjnie się przy tym bawiąc. Nasze pierwsze spotkanie było z Arielką, bohaterką bajki ,,Mała syrenka”. Gdy nasza pani czytała  jej historię, my – słysząc imię ,,Arielka” – układaliśmy ,,łuski” na syrenim ogonie. Później sami zamieniliśmy się w te fantastyczne bajkowe stworzenia i zyskaliśmy kolorowe ogony. Pływaliśmy po całej sali, machaliśmy nimi w górze i odpoczywaliśmy na skałach. W zabawie badawczej ,,Podwodny świat” sprawdzaliśmy, co Arielka mogła znaleźć na dnie oceanu. Przy okazji dowiedzieliśmy się, co tonie w wodzie,a co unosi się na jej powierzchni. Naszym ostatnim zadaniem było przygotowanie naszyjnika dla Arielki. Układaliśmy go z kasztanów i żołędzi według określonego rytmu. 
Przed nami kolejne bajkowe zadania. Podobno Złotowłosa już na nas czeka 🙂