Projekt ,,Sensoryczna Zabawa Zmysły Udoskonala" - zimowe zabawy

Na przełomie stycznia i lutego, goszcząca w naszym kalendarzu, Pani Zima ponownie przyniosła nam trochę śniegu i mrozu. Mogliśmy lepić bałwanki, zjeżdżać na saneczkach czy rzucać śnieżkami do celu. Zimowych zabaw nie mogło zabraknąć również w naszej sali. Realizując projekt „Sensoryczna Zabawa Zmysły Udoskonala” wzięliśmy udział w zabawie pt. „Zimowe wygibasy ruchowe”. Każdy z nas mógł wylosować kartę, na której znajdowało się ćwiczenie do wykonania. I tak naśladowaliśmy np. Eskimosa płynącego łodzią, pluskającą orkę, pełzającą po krze fokę czy skradającego się niedźwiedzia polarnego. Zadanie to miało na celu stymulację zmysłu przedsionkowo- proprioceptywnego, rozwijanie motoryki dużej oraz kształtowanie umiejętności planowania motorycznego z wykorzystaniem kart.
Zimą na zamarzniętych powierzchniach można także rysować różne wzorki. My postanowiliśmy „zamknąć mróz” w woreczku strunowym. Malowaliśmy sensorycznym mrozikiem. Każdy z nas przygotowywał swój woreczek, do którego samodzielnie odmierzaliśmy 5 łyżek żelu do włosów, dodawaliśmy odrobinę brokatu i niebieskiego barwnika. Chętni dorzucili również guziki, aby móc ułożyć w woreczku bałwanka. Zabawa takim woreczkiem była prawdziwą gimnastyką dla naszych paluszków. Łączyliśmy zawartość znajdującą się w środku, malowaliśmy na woreczku wybrane wzorki,a z guzików próbowaliśmy ułożyć bałwanki. To była super zabawa! Woreczki zostaną z nami na dłużej, abyśmy mogli bawić się nimi w wolnych chwilach 🙂