ROWEROWY MAJ

Już po raz drugi,  nasze przedszkole bierze udział w kampanii Rowerowy Maj.
Poprzednia edycja (przed pandemią) cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców.

4 maja (środa) rusza kampania Rowerowy Maj, która potrwa do końca miesiąca.

Zachęcamy, również w tym roku, do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Kampanii „ROWEROWY MAJ”.
Rowerowy Maj promuje zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność, ekologię i popularyzuje rower jako środek transportu.
Dzieci podczas drogi ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia również koncentrację.
Uczestnikiem może być każdy przedszkolak i pracownik zgłoszonej do udziału placówki.

Zasady kampanii są bardzo proste: przez cały maj zachęcamy dzieci, aby codziennie docierały do przedszkola w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze lub rolkach.
W przypadku dalszych odległości mogą to być podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami (rower, hulajnoga, rolki).

Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat grupowy.

Na koniec, oprócz ogromnej satysfakcji, dużego wpływu na kondycje fizyczną oraz czystość powietrza w mieście, dzieci otrzymują również nagrody!

Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w kampanii Rowerowy Maj.
Do akcji dołączy również personel przedszkola 🙂

Koordynator kampanii Rowerowy Maj – Beata Kostrupska