,,Sensoryczne i TUS-owe Zabawy Sensorkowe" - zadania listopadowe

W listopadzie kontynuowaliśmy nasze zabawy w ramach projektu  ,,Sensoryczne i TUS-owe Zabawy Sensorkowe”. Na początku miesiąca mówiliśmy o goszczącej w przyrodzie Pani Jesieni i potrzebie zaprojektowania dla niej pięknego szalika na  chłodniejsze dni. Postanowiliśmy zrobić własne pachnące farby, a następnie pomalować nimi liście i odbić na wyciętym z kartki szaliku. Mieszaliśmy wodę, mąkę oraz galaretki w różnych kolorach. Jak te nasze farby pięknie pachniały- poziomkami, pomarańczą, cytryną, a nawet kiwi!!! Zaprojektowaliśmy kilka szalików,aby Pani Jesień mogła każdego dnia ubierać inny. 
Rozmawialiśmy również o emocji jaką jest smutek. Każdy opowiadał kiedy czuje się smutny oraz, co może poprawić mu wtedy humor. Ze smutkiem często łączą się łzy. Płaczu i łez nie trzeba się wstydzić, dlatego aby o tym pamiętać zaprojektowaliśmy jesienną chmurkę, którą przyozdobiliśmy niebieskimi kropelkami wody.