Sensoryczny kalendarz pogody

W ramach realizacji marcowego zadania projektu „Sensoryczna Zabawa Zmysły Udoskonala” wykonaliśmy wiosenny kalendarz pogody. Jest on bardzo nietypowy, ponieważ znajduje się w … butelkach z wodą! Wiemy już, że marcowa pogoda lubi płatać nam figle, dlatego zadbaliśmy o to, aby w butelkach zamknąć pogodę: słoneczną, deszczową, śnieżną, burzową, wietrzną i zachmurzone niebo. Zebraliśmy różne materiały: kolorowe pompony i pianki, brokat, barwniki, watę, folię aluminiową, cekiny i przystąpiliśmy do pracy. Barwiliśmy wodę, a po przelaniu jej do butelek dodawaliśmy charakterystyczne elementy danej pogody. I tak na przykład pogoda słoneczna to bezchmurne niebo ( niezabarwiona woda) i duże słońce ( ogromny żółty pompon), a pogoda deszczowa to ciemne niebo ( zabarwiona na niebiesko woda), chmury ( wata), deszcz
( srebrny brokat). Zabawa bardzo nam się podobała. Nasz sensoryczny kalendarz pogody zdobi teraz wiosenny kącik przyrody. Każdego dnia zaglądamy do niego i obserwując aurę za oknem wprawiamy w ruch odpowiednią butelkę. Mamy przy tym ogrom frajdy i radości:-)