SENSORYCZNY KALENDARZ POGODY

Powolutku wyczuwany wiosnę w powietrzu:) 
To idealny czas, by nawiązać do wiosennej pogody i kalendarza pogody… Wspaniale nadają się do tego zabawy sensorycznymi pogodowymi butelkami. 
W marcu zrealizowaliśmy kolejne zadanie ogólnopolskiego programu „Sensoryczna Zabawa Zmysły Udoskonala”.
Tym razem była to zabawa „W marcu jak w garncu” – stymulacja zmysłu wzroku i dotyku.
 Wykorzystaliśmy w niej: plastikowe butelki, wodę, barwnik spożywczy w kolorze niebieskim, klej bezbarwny, waciki, brokat, lekkie przedmioty (pompony, cekiny, watę, folię aluminiową, piankę kreatywną…), niebieską farbę, bibułę. Naszym zadaniem było wykonać sensoryczne pogodowe butelki, poprzez odpowiednie wypełnienie: pogodę słoneczną, zachmurzenie, pogodę deszczową, wietrzną, śnieżną. Nasze pogodowe butelki posłużą nam do określania pogody w danym dniu.
Już nie możemy doczekać się kolejnych sensorycznych wyzwań.