Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem

W styczniu bardzo dużo rozmawialiśmy o naszych Babciach i Dziadkach, dlatego w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Bajkowa wyprawa” słuchaliśmy bajki o Czerwonym Kapturku, w której jedną z bohaterek jest właśnie babcia. Z ogromną uwagą oglądaliśmy teatrzyk pacynkowy, który przygotowała nasza Pani. Później sami mogliśmy spróbować swoich sił w zabawie pacynkami . Korzystając z kolorowych ilustracji odtwarzaliśmy wydarzenia przedstawione w bajce. Nie zabrakło również zagadek, które bardzo lubimy . Tym razem odgadywaliśmy , co znalazło się w koszyczku, który Kapturek niósł do chorej babci. Zorganizowaliśmy również wyścig dla Czerwonego Kapturka do domku babci. Rzucaliśmy kolorową kostką i wykonywaliśmy po drodze przypisane do każdego koloru zadania – naśladowaliśmy zwierzęta w lesie, dzieliliśmy na sylaby ich nazwy, szukaliśmy w sali przedmiotów w danym kolorze, wykonywaliśmy proste ćwiczenia gimnastyczne i śpiewaliśmy piosenki. Na zakończenie stworzyliśmy pracę plastyczną o wilku i Czerwonym Kapturku. Cieszymy się, że bajka dobrze się skończyła, i wiemy już, że nie powinniśmy rozmawiać z nieznajomymi.