SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

5 października, Misie uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu. Przedszkolaki miały możliwość poznać życie pszczół oraz produkcję miodu. Swą wiedzą podzielił się niezwykły gość, pszczelarz – Pan Michał (tata Tomka z grupy Wiewiórek). Zaproszony pszczelarz przybył z wieloma atrybutami potrzebnymi do zbioru miodu. Były pszczoły, stroje pszczelarzy, podkurzacz, prawdziwy ul…Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek z życia pszczół, ich fascynujący świat, a przede wszystkim mogły podziwiać je na żywo.  Dzieci poznały etapy rozwoju pszczoły, dowiedziały się, jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice, kim jest truteń…, jak i gdzie pszczoły przenoszą pyłek kwiatowy oraz jak powstaje miód. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia niektórych narzędzi niezbędnych w pracy pszczelarza, chętne dzieci mogły nawet wcielić się w jego rolę przymierzając ubranie zakładane przed wejściem do pasieki.

Najważniejszym przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci dzieci. 

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za poświęcony czas i przekazanie dzieciom cennych wiadomości.

Zapraszamy kolejnych rodziców, do zaprezentowania swojego zawodu J