Spotkanie z pszczelarzem

Dziś spotkaliśmy się z panem pszczelarzem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Pszczoły nie żądlą nam na złość. One po prostu się boją. 
Żądło jest jak igła do strzykawki. Oprócz tego że żądli to wprowadza jad a Żądło odrywa jest się zostaje w skórze. Ono cały czas robi nam ten zastrzyk i nas boli. Pszczoła odlatuje i umiera.
Czym wyjąć żądło?
Że skóry wystaje taka biała kuleczka, łatwo ją złapać, ale nie można złapać bo to zbiorniczek z jadem. Trzeba je wyskrobać paznokciem, a nie ściskać.
Jak użądli pszczoła trzeba koniecznie o tym opowiedzieć bliskim, bo możemy być uczuleni.
Pan pokazał nam kapelusz pszczelarza. Przez czarna siatkę lepiej widać. 
Janek pomógł panu pszczelarzowi otworzyć ul. To był taki prawdziwy ul za szybą. Mogliśmy je oglądać z bliska przez te szybkę. Każdy z nas się z nimi przywitał 
Pszczelarz ma taką specjalna maszynkę do uspokajania pszczół dymem- podkurzacz.
Pszczoły zapylają kwiaty bo przenoszą pyłki z kwiatka na kwiatek. 
Bawiliśmy się w pszczoly, zbieraliśmy nektar, oddawaliśmy do ula. Pszczoły przerabiają w ulu nektar na miód i wkładają go do plastra z wosku. W takim plastrze pszczoły przechowują też pyłek lub urządzają przedszkole – składają jajka z których wylęga się larwa. Dorosłe pszczoły karmią 3 dni łatwy pszczelim mlekiem, a potem dają im nektar i miód. Po 3 dniach pszczoły zaklejają otwór i tam tworzy się poczwarka i 21 dnia klatka się otwiera i wychodzi dorosła pszczoła.
Są pszczoły i trutnie. Trutnie nic nie potrafią, trzeba się nimi opiekować więc w ulu jest najwięcej pszczół.
Pszczoły że soba rozmawiają tańcząc, potrzasajac odwlokami. Odwracają się odwłokiem na przykład w kierunku łąki z kwiatami. W ten sposób pokazują innym pszczołom kierunek lotu.
W ulu najważniejsza jest królową, jest matką wszystkich pszczół. 
Zima pszczoły nic nie robią, żyją nawet 6 miesiecy. Zima zbierają się w kulę i się wzajemnie ogrzewają. W środku kuli jest krolowa. Latem żyją krótko -5 do 6 tygodni, bo dużo pracują. 
Spotkanie z pszczołami było bardzo ciekawe.