Spotkanie ze "smokami"

Nasze przedszkole odwiedziły „smoki”. Przed spotkaniem z nimi wszyscy zastanawialiśmy się czy będą to prawdziwe smoki znane nam z legend i baśni… A może ktoś przebierze się w kostium smoka i będzie przed nami występował… Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że na sali czekają na nas prawdziwe zwierzęta. Były to: agama brodata, kameleon lamparci i gekon otrzęsiony. Pan, który się nimi opiekował powiedział nam, że mają one swoje imiona: Smoczyca Paskalia, Smok Zenon i Smok Żelysław. Mogliśmy przyjrzeć się im z bliska i dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu tych jaszczurek ( np. wyglądzie, sposobie poruszania się, przystosowaniu do środowiska). Słuchaliśmy tych informacji z zapartym tchem, mogliśmy również zadawać pytania. Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu wiemy już, że SMOKI ISTNIEJĄ NAPRAWDĘ!!!