Spotkanie ze strażnikiem miejskim

Na początku pan strażnik miejski opowiedział nam o swoim mundurze, o tym co się na nim znajduje. Pokazał też na ilustracjach mundury policji, strażaka i ratownika medycznego. Dowiedzieliśmy się że numer do straży miejskiej  to 986.
Potem przywitaliśmy się z maskotka straży miejskiej – strażnikiem Rysiem. Następnie pan wyjął specjalna kamizelkę strażnika, miała bardzo dużo kieszeni. Zgadywalismy do czego są potrzebne. Było wesoło i interesująco. Jest tam miejsce na kamerę, radiostacje, lizak, kajdanki i apteczkę,
Każdy strażnik jest przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy,  może też nam pomóc kiedy się zgubimy.
Przypomniał nam jaki jest numer alarmowy (112) i jak go zapamiętać specjalnym wierszykiem:
Każdy z nas na twarzy ma
numer jeden jeden dwa ( pokazujemy po kolei  usta,  nos i oczy)
masz go ty mam go ja.
Ćwiczyliśmy sytuację, gdy się zgubimy.
Wiemy, że strażnika miejskiego nie trzeba się bać .
Na koniec przypomnieliśmy sobie też zasady poruszania się na drodze. Przymierzaliśmy  kajdanki i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.