Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. My ten dzień świętowaliśmy w piątek 14 października. Rozmawialiśmy o tym dlaczego musimy myć ręce i kiedy powinniśmy to robić. Przeprowadziliśmy również mały eksperyment z wykorzystaniem pieprzu i mydła. Wyobraziliśmy sobie, że pieprz to zarazki, wirusy i brud na naszych rękach. Wsypaliśmy go do miski wypełnionej wodą. Kiedy zamoczyliśmy w niej palec, pieprz przyklejał się do naszej ręki. Natomiast kiedy na naszym palcu znalazło się mydło, podczas zamaczania go w wodzie, pieprz przesuwał się w kierunku brzegów naczynia. Dzięki temu prostemu doświadczeniu dowiedzieliśmy się, że mycie rąk z użyciem mydła jest konieczne dla naszego zdrowia.