Światowy Dzień Pszczół

19 maja świętowaliśmy w grupie Światowy Dzień Pszczół. Nasza sala zamieniła się tego dnia w pasiekę, a my w wyjątkowe owady jakimi są …pszczoły. Wspólne zabawy rozpoczęliśmy od przeczytania książki pt.,, Pszczoła- maleńki cud natury”. Dzięki niej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o ciężej pracy pszczółek. Te piękne żółto-czarne owady każdego dnia są zajęte ważnym zadaniem – zbieraniem nektaru kwiatów, z którego wytwarzają złocisty, słodki miód. To dzięki ich pracy przyroda rozkwita, a łąki, polany i ogrody wiosną zaczynają mienić się wszystkimi kolorami tęczy. Obejrzeliśmy również film edukacyjny ,,Z kamerą wśród pszczół”, w którym Pszczoła-Reporterka opowiadała, jak my ludzie możemy się zachowywać, aby nie szkodzić tym pożytecznym owadom. Był również czas na zabawy ruchowe. Ubrani w specjalne opaski-pszczółki, zamieniliśmy naszą salę w kwiecistą łąkę i lataliśmy pomiędzy kwiatami. Tańczyliśmy także do bardzo znanej piosenki z bajki ,,Pszczółka Maja”. Było przy tym głośno jak w ulu!!! Na zakończenie wspólnymi siłami stworzyliśmy pracę plastyczną pt.,,Pszczoły na łące”. Był to bardzo ciekawy dzień.