ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach tego podjęliśmy różne działania przybliżające dzieciom problematykę autyzmu ukazując, że każdy z nas jest inny, ale ma takie same marzenia i potrzeby. Wiele radości sprawiły dzieciom „niebieskie warsztaty sensoryczne”. Misie obejrzały również film edukacyjny „Jaś i niebieskie motyle”, mający na celu przedstawienie sposobu funkcjonowania osób z autyzmem. Dowiedziały się, w jaki sposób mogą sprawić, aby osoby te czuły się lepiej i bezpieczniej.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej, mającej na celu pomalowanie dłoni na kolor niebieski (symbolizujący autyzm) i stworzenie motyli, w myśl hasła „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.

Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu to szczególnie ważny dzień. To, czego nauczymy dzieci na tym etapie jest niezwykle ważne, o czym nie trzeba nikogo przekonywać. Obchodząc ten dzień w przedszkolu, chcemy przede wszystkim budować u dzieci odpowiednią, otwartą i akceptującą postawę.