Światowy Dzień Wody

Woda otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć, a już niektórym brakuje… Dzień 22 marca to w kalendarzu Światowy Dzień Wody. My Biedroneczki również przyłączyliśmy się do wspólnego świętowania. W naszej grupie dzień ten miał na celu rozwijanie zainteresowań o otaczającym nas świecie, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Rozmawialiśmy o tym jak my – najmłodsi- możemy zadbać o to,żeby wody nam nie zabrakło. Poznaliśmy znaczenie słowa „deszczówka” i dowiedzieliśmy się do czego może być nam ona potrzebna. Korzystając z kolorowych ilustracji podawaliśmy przykłady oszczędzania wody w domu i przedszkolu. Na zakończenie odbyła się wodna degustacja. Chętni mogli spróbować jej różnych rodzajów. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!!!